Chromepaint
Partner pro dokonalý povrch
Napište nám
info@chromepaint.cz
Zavolejte nám
+420 326 362 581

Technologie stříkaného chromu

Technologie stříkaného chromu je z hlediska aplikace jednoduchá, vyžaduje však nekompromisní dodržování postupů, míchacích poměrů a sušících teplot. Při dodržení předepsaných hodnot a správné aplikaci všech šesti vrstev, získá pochromovaný předmět ohromující zrcadlový efekt.

Lakovat – chromovat je možné všechny neporézní povrchy (sklo, porcelán, kov, plast, kámen, atd.), které snesou předepsanou teplotu sušení. Navíc tato technologie neobsahuje těžké kovy, které jsou v povrchových úpravách zakázaný. Například směrnice EU 2000/53/EG sledující ochranu zdraví a životního prostředí zakazuje užití galvanických (elektrolytických) povrchových úprav zinkovými a slitinovými povlaky se šestimocným chromem (CrVI). Tato technologie používá metodu „stříbření“, pro jednoduchost budeme však v textu používat pojem chromování.
Na rozdíl od klasického chromování je nutné uvést omezení, která tato technologie má. Kromě výše uvedeného požadavku na striktní dodržování procesního postupu, je omezujícím faktorem tepelná odolnost, která díky použité technologii činí 120°C. Rozhodně tedy není vhodné touto technologií nalakovat výfuk motocyklu nebo jiné tepelně exponované (namáhané) místo, kde teploty překračují stanovenou mez.

Povrchy vhodné k aplikaci

Tekutý chrom lze aplikovat na jakýkoliv neporézní povrch, který je před aplikací vhodně připraven. Takovým povrchem může být například:

– Plast
– Kov
– Guma
– Beton
– Dřevo
a další neporézní materiály

Likvidace odpadového materiálu

Oplachová voda a veškerý odpadní materiál, který zůstane zachycený v odpadní nádrži ve spodní části pracovního stolu je zapotřebí nejprve smísit s kuchyňskou solí, čímž dojde k oddělení stříbra a odpadní vody. Staženinu odfiltrujeme. Zbylá tekutina již neobsahuje žádné nebezpečné látky a můžeme ji vylít do odpadu.